Minint saulės energetikos dešimtmetį Lietuvoje įvyko seminaras – diskusija apie saulės energetikos plėtotę Lietuvoje

2020-10-02

Minint saulės energetikos dešimtmetį Lietuvoje, š. m. rugsėjo 24 d. įvyko LR Energetikos ministerijos ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos organizuotas seminaras – diskusija apie saulės energetikos plėtotę Lietuvoje. 

Renginio metu paliesti visi aktualiausi šiandieniam sektoriui klausimai, pristatytas saulės energetikos gimimas, plėtra bei potencialas Lietuvoje, nemažai dėmesio skirta gaminantiems vartotojams.

Renginio metu taip pat atnaujinta gaminančių vartotojų vizija, kuri sudarys dar daugiau galimybių gamintis elektrą savo reikmėms. Vizijoje numatytos keturios pagrindinės veiklos sritys – tobulinamas teisinis reglamentavimas, efektyvesnė kainodara, finansinės paramos užtikrinimo tęstinumas ir tinklų pritaikymas gaminančių vartotojų plėtrai. Visų šių pakeitimų tikslas – užtikrinti aiškią ir prognozuojamą teisinę aplinką ir paprastą procesą, kuris skatintų fizinius ir juridinius asmenis investuoti į nuosavus elektros energijos gamybos įrenginius, gaminančius elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių. Gaminančių vartotojų plėtra ne tik prisideda prie energetinės nepriklausomybės ir klimato kaitos politikos tikslų įgyvendinimo, bet ir kuriamos naujos darbo vietos bei kompetencijos ateities ekonomikos sektoriuje – saulės energetikoje. Tai ypač aktualu COVID-19 „žaliojo atsigavimo“ kontekste.

Renginio metu prie praeitais metais įkurto Gaminančių vartotojų aljanso, vienijančio žaliosios energetikos pramonę, saulės elektrines montuojančias kompanijas, tinklo operatorius ir vartotojų atstovus, prisijungė dar du nariai – LR Aplinkos ministerija ir Pasyvaus namo asociacija.

“Sveikindamas saulės energetikos bendruomenę sakiau, kad galime visi pasidžiaugti, kaip sparčiai ir kokybiškai ši sritis plėtojasi Lietuvoje. Prieš ketverius metus buvo mažiau nei 300 gaminančių vartotojų, o šiandien - daugiau nei dvidešimt kartų daugiau. Gaminančius vartotojus vadinome entuziastais, o dabar nuosava saulės elektrinė – tai daugelio namų ūkių kasdienybė. Žinoma, Lietuvoje energijos iš saulės pagaminama kol kas ženkliai mažiau nei iš vėjo, bet augimo tempai įkvepiantys, o ilgalaikiai tikslai – labai ambicingi – pasiekti, kad amžiaus viduryje pusė elektros vartotojų būtų gaminantys vartotojai.” – po renginio pasiekimais dar kartą pasidžiaugė LR Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Daugiau informacijos apie atnaujintą gaminančių vartotojų viziją rasite čia.

Su atnaujinta gaminančių vartotojų ilgalaike vizija susipažinti galima čia.